X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Seo Uyumlu Metin Yazarlığı

AnasayfaSeo Uyumlu Metin Yazarlığı

Gelişen teknolojiyle birlikte, internet hayatımızın tamamını ele geçirmiş durumdadır. Pazarlama şirketleri, başını akıllı telefonlarından kaldırmayan tüketici potansiyellerinin ilgisini çekmek, dolayısıyla da krizi fırsata dönüştürebilmek için, iş yerlerini, internet ortamlarına taşıdılar. Ama bu çözüm, ister istemez, beraberinde yeni sorunlar getirdi. Reel piyasayla, sanal piyasa birbirinden çok farklı olduğu için, eski çözümler, sanal dünyanın rekabet ortamına uyum sağlayamadı. Böylece, yeni çözümler arama yollarına gidildi. Web sitenizin hızı ve tasarımı mükemmelleştirildi. Ve onu aramalarda görünür kılmanın yeni yolları fark edildi. Bu bahsettiğimiz şeyleri Google Seo çalışmalarımızda uzun uzun anlatmış bulunuyoruz. Seo uyumlu metin yazarlığı, bu çalışmaların web sitesi içeriklerinizin özgünlüğü ve google aramalarına uygunluğu ile ilgili kısmıdır. 

Seo Uyumlu Bir Metin Nasıl Yazılır ?

E-ticaret işlemlerinizin sağlıklı yürümesi için iş yaptığınız alanlarla ilgili internet kullanıcılarının yaptıkları google aramaları periyodik bir şekilde izlemeye alınır.  Ürünleriniz ve hizmetlerinize bağlantılı olarak, en fazla aranan kelime grupları içerisinden seçimler yapılır. Bu seçilen kelime gruplarına “anahtar kelime grupları” denir. Seo uyumlu metinler, web sitenizin google aramalarında üst sıralarda yer alabilmesi için bu anahtar kelimeleri içinde bulunduran, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve çalışma alanlarınızı anlatan “özgün” ve “anlaşılır” metinlerdir. Yani bu metinlerin yalnızca anahtar kelimelere uygun yazılması yeterli olmaz. Google onları karşılaştırıp yayınlanma tarihlerine göre, özgün olanı öne çıkarır. Kopya olanı alt sıralara düşürür, hatta bloklar. 

Seo uyumlu metinler, aynı zamanda “kaliteli” olmalıdırlar. Google web sitenizi, anahtar kelimelere göre, üst sıralara çıkarsa da, metinler okunmaz bir haldeyse, kullanıcıların sitenize girmesiyle çıkması bir olur. Başı sonu belli olmayan, aynı şeyi tekrar edip duran saçma sapan cümleleri, hiç kimse okumak istemez. Bu yüzden web sitenizin geleceğini ellerine bırakacağınız metin yazarlarının da “yaratıcı” olmaları gerekir.

Atölye Ajans bünyesinde yapılan, seo uyumlu metin yazarlığı, web sitenizi google aramalarında üst sıralara çıkardığı gibi, aynı zamanda prestijinizi de yükseltecektir. Dolayısıyla, Atölye Ajans, bütün çalışma alanlarında olduğu gibi, bu alanda da, firmanız için “iyi bir çözüm” olanağı sağlar. 


Top