X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar Euro

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

AnasayfaHizmet ve Kullanım Sözleşmesi

WEB TASARIM HİZMET SÖZLEŞMESİ

Madde 1 – TARAFLAR

Bir tarafta ADALET MAHALLESİ MANAS BULVARI FOLKART TOWERS B KULE BUSINESS CENTER 34. KAT OFİS 3408 BAYRAKLI İZMİR Adresinden mukim ATÖLYE AJANS HÜSEYİN ÇİFTÇİ  ( KARŞIYAKA Vd. 2540295450 ) ( Kısaca ATÖLYE AJANS olarak anılacaktır )  ile diğer taraftan ………………………………………………………………………………………………………….. adresinde mukim …………………………………………………………………………………………………………………………………………………. Vd: …………………………… V.No: …………………….. (Kısaca MÜSTERİ olarak anılacaktır) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.

Madde 2 – KONU

İşbu sözleşme MÜŞTERİ ’in iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………. için verilen yazılım hizmetlerin Toplam : ………………………….. TL + KDV Karşılığında süresiz yayın boyunca teknik hizmeti ile ilgili ATÖLYE AJANS tarafından hazırlanmasını kapsamaktadır.

Madde 3 – MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1 MÜSTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları en hızlı şekilde ve kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.

3.2 MÜSTERİ ATÖLYE AJANS tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının ATÖLYE AJANS’a ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.

3.3 MÜSTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, ATÖLYE AJANS’ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.

Madde 4 – ATÖLYE AJANS’ın YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1 ATÖLYE AJANS, MÜŞTERİ ’in tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla yükümlüdür.

4.2 ATÖLYE AJANS, MÜSTERİ ’ye sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 24 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür.

4.3 ATÖLYE AJANS, MÜSTERİ için hazırlanmış tasarımdaki mevcut bölümlerdeki değişiklikler (komple tasarım değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra sözleşmenin imzalanma tarihinden başlamak koşulu ile maksimum 1 ay içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri sisteme entegre edeceğini beyan eder. Aksi durumda sözleşmenin tek taraflı olarak fesih edileceğini kabul eder.

4.4 ATÖLYE AJANS, MÜSTERİ tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım değişikliği gerektiren düzeltmeler ve eklentiler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.

4.5 ATÖLYE AJANS, MÜSTERİ tarafından talep Site içeriğinde kullanılmak üzere teslim ettiği video, resim ve yazıların telif hakkının MÜŞTERİ ’e ait olduğunu, bu bilgilerin hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder

4.6 ATÖLYE AJANS; Hazırlanacak olan web sitesi çalışmaları PHP yazım dili kullanılacaktır. Türkçe bir Kontrol paneli ve arayüze sahip olacak olan çalışmada yazı video görsel gibi veri girişi ve silme işlemleri Türkçe Cms panel üzerinden yapılacaktır. Müşteriye hosting hizmeti talep etmesi durumunda sınırsız bir barındırma alanı, sınırsız trafik kullanım hakkı ve sınırsız mail hesabı aktif edebilme hakkı sağlanacaktır. Talep edilmesi halinde firmamız müşteri tarafından yapılan hatalar hariç basit nitelikteki veri düzenleme işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirecektir. Web sitesi üzerindeki veri güvenliği hosting hizmetinin Atölye Ajans sunucularında olması durumunda ücreti karşılığında haftalık olarak otomatik yedek alma hizmetinden yararlanılabilir.

Madde 5 – HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ

5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi ücreti mukabilinde uzatılabilir. Teknik destek ve veri girişi için MÜŞTERİ den eksta ücret talep edilmeyecektir.

5.2 Barındırma, Alan Adı Hizmet bedeli  ATÖLYE AJANS tarafından sağlanması durumunda bir sonraki yıl için Bahsi her geçen site / siteler için seçilen hosting paket ve bedeli üzerinden müşteriye 30 gün önceden belirtilecektir. Müşteri dilerse web sitesi hizmetini başka bir hizmet sağlayıcıya taşıyabilir / barındırabilir Bahsi geçen hizmet bedeli dışında ücret talep edilmeyecektir.

5.3 Hizmet bedeli’nin tamamı satın alınan siteler ve hizmetler yayına başlamadan önce MÜSTERİ tarafından banka hesaplarımız üzerinden yada müşteri panelinden sanal poslar ile ATÖLYE AJANS ‘a ödenecektir.

5.4 Ödemelerin yapılmaması durumunda, ATÖLYE AJANS taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.

Madde 6 – ÖDEME VE CAYMA

6.1 ATÖLYE AJANS, MÜSTERİ ’ye sağladığı hizmetlerle ilgili müşterinin beğenmediği yada değişiklik istediği yerleri değiştirmekle yükümlüdür. Müşteri tasarım aşamasından sonra değişiklik yada düzenleme talep etmeden cayma talep etmesi durumunda  sözleşme tutarının %40 ını hizmet bedeli olarak ödemeyi kabul eder. Yapılan çalışma müşteriye ait alan adına taşındığında ve site yayına başladığından itibaren yazılımın kopyalanması çoğaltılması ve güvenlik sebebi ile sitenin yada işin iadesi yada iptali kabul edilmez ( ATÖLYE AJANS dan kaynaklanan sebepler dışında ) varsa kalan ödeme müşteri tarafından yapılır.

Madde 7 – YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İs bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İZMİR Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 7(yedi) maddeden ve 2(iki) sayfadan oluşan işbu sözleşme …..../…..../….... tarihinde 2(iki) nüsha olarak düzenlenmiştir.

 

ATÖLYE AJANS                                                                                                                           Müşteri

[İMZA]                                                                                                                                         [İMZA]

.........................................                                                                                                               ........................................


Top